LUSTI

Značka Lusti ve velkém růstu

Lusti je mladá dynamicky se rozvíjející značka lyží, která se velice rychle zabydluje v povědomí především dobrých a sportovních lyžařů. Proto jsme rádi, že vám lyže Lusti můžete nabídnout.

O značce lyží Lusti

Firma GALUS Industries s.r.o. se zabývá výrobou lyží a snowboardů již od roku 1993. Velká část naší produkce je prodávána přes rakouského partnera k odběratelům do USA, Kanady, Japonska, Německa, Norska a Rakouska. Od roku 2000 začala firma v malém množství vyrábět pro český trh vysoce výkonné závodní lyže pod značkou LUSTI. Na tento krok navázalo postupné rozšiřování sortimentu LUSTI  i na ostatní kategorie lyží a snowboardů. Záměrem vždy bylo nabídnout v každé kategorii nejvyšší kvalitu za co nejvýhodnější cenu. V současné době již tvoří výroba a prodej značky LUSTI téměř polovinu z celkové produkce firmy GALUS Industries s.r.o.. 

 

Lusti

LUSTI jsou vyráběny sendvičovou technologií (lepení po jednotlivých vrstvách ve formě). Základní nosnou částí všech lyží LUSTI je po celé délce lyže celodřevěné jádro. Torzní tuhost (tuhost ve skrutu), podélnou stabilitu a dlouhodobou konstrukční stálost lyží zajišťují nosné titanalové pláty osazené v celé délce lyží do všech sportovně laděných modelů.  K  dlouhé životnosti přispívají tvrdé a zesílené hrany, osazované do všech modelů, které snesou mnohonásobně větší počet broušení.

 

Lusti klade důraz především na jízdní vlastnosti jednotlivých modelů a na jejich zachování po dlouhou dobu. Lusti jsou osazeny výrazně silnějšími hranami.  Lusti  jsou lyže malosériově vyráběné v ČR a je prakticky nemožné, aby byl požadovaný model vyprodán,  protože během několika dní pro Vás v případě nedostupnosti ze skladu výrobce vyrobí požadovaný pár . Lusti Vám vyrobí lyže speciálně na zakázku.  Lusti klade velký důraz na odbornost svých prodejců a doporučuje vyzkoušení zvažovaného modelu lyží před pořízením.  Sám výrobce a většina prodejců poskytuje odborný lyžařský servis.  Poměr cena - výkon je u lyží LUSTI na současném trhu naprosto nepřekonatelný.

Několik fotografií z výroby:

 

Výrobní hala

Lusti výrobaLusti výroba

 

základem našich lyží a snowboardů jsou kvalitní dřevěná jádra na jejichž výrobu používáme speciální jednosměrnou překližku, kterou lepíme do bloků a řežeme na plátky podle jednotlivých typů (vlevo lepení bloků, vpravo pila na snowboardová jádra)

Lusti výrobaLusti výroba

 

konečný a přesný tvar dřevěných jader děláme na novém moderním CNC obráběcím stroji

Lusti výrobaLusti výroba

 

současně připravujeme i ostatní komponenty potřebné k výrobě (na snímcích příprava titanalů a naohýbané ocelové hrany)

Lusti výrobaLusti výroba

 

z připravených materiálů velmi pečlivě lepíme - např. sandwichové lyže LUSTI (na snímcích)

Lusti výrobaLusti výroba

 

lepení probíhá v lisech za vysokého tlaku a teplotách kolem 130 °C (vlevo) - nově nalepené lyže (vpravo)

Lusti výrobaLusti výroba

 

nalepené lyže se nejprve oříznou speciálními pilovými pásy a poté nahrubo obrousí

Lusti výrobaLusti výroba

 

konečné finální broušení provádíme na špičkovém brusném automatu Montana

Lusti výrobaLusti výroba